Strona główna > Aktualności
Radwańska urwała seta Szarapowej i awansowała do półfinału2014-10-24 21:35:00

Agnieszka Radwańska przegrała w swym trzecim meczu finałowego turnieju WTA w Singapurze z Rosjanką Marią Szarapową 5-7, 7-6 (7-4), 2-6, ale mimo to awansowała do półfinału, w którym w sobotę zmierzy się z Rumunką Simoną Halep.

W drugim półfinale polska Dunka Caroline Wozniacki spotka się z Amerykanką Sereną Williams.

Radwańska dokonała w II secie pojedynku z Szarapową niebywałego wyczynu. Przegrywała już 1-5, a mimo to zdołała odrobić straty i wygrać w tie-breaku. Po drodze obroniła trzy meczbole. Ten wygrany set dał jej - jak się miało okazać - drugie miejsce w Białej Grupie i awans do najlepszej czwórki! Pomogła jej w tym Wozniacki, zwyciężając 6-2, 6-3 Czeszkę Petrę Kvitovą.

W Czerwonej Grupie Serbka Ana Ivanovic pokonała Rumunkę Simonę Halep 7-6 (:9-7), 3-6, 6-3, ale nie dało jej to awansu.