Strona główna > Aktualności
Zawisza pierwszy raz w finale2014-04-15 20:49:00

Zawisza Bydgoszcz zremisował w rewanżowym meczu z Jagiellonią Białystok 1-1 i awansował pierwszy raz w historii do finału Pucharu Polski.

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 1-1 (0-1)

0-1 Adam Dźwigała 22

1-1 Jorge Kadu 86

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Kadu - Dzalamidze, Pazdan, Modelski.

ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Nawotczyński, Micael, Ziajka - Luis Carlos (90 Dudek), Drygas, Hermes, Wójcicki, Petasz - Gevorgyan (79 Kadu).

JAGIELLONIA: Słowik - Modelski, Ukah, M. Baran, Popchadze - Quintana, Pazdan, Grzyb, Dźwigała (69 Plizga), Dzalamidze (80 Gajos) - Balaj (56 Piątkowski).

Prowadzenie dla drużyny Michała Probierza uzyskał w pierwszej połowie Adam Dźwigała. W 86. minucie wyrównał Jorge Kadu. Pierwsze spotkanie, rozegrane w Białymstoku, zakończyło się zwycięstwem 2-0 podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Finałowego rywala Zawisza pozna w środę. Zagłębie Lubin zmierzy się z Arką Gdynia.