Strona główna > Aktualności
Wróciła Phillips, ale problem ma Powell2012-02-08 21:35:00

W meczu 20. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack pokonała Artego Bydgoszcz 72:50. Po blisko 2 miesięcznej przerwie spowodowanej artroskopii i rehabilitacją do gry powróciła Erin Phillips. W spotkaniu z Artego kontuzji doznała Nicole Powell. Jej sobotni występ w meczu Gwiazd w Gdyni jest bardzo poważnie zagrożony.

Wisła Can-Pack Kraków - Artego Bydgoszcz 72:50 (20:15, 17:14, 17:10, 18:11)

Wisła Can-Pack: Magdalena Leciejewska 13, Erin Phillips 11, Ewelina Kobryn 8, Nicole Powell 8, Milka Bjelica 8, Petra Ujheyi 6, Ana Dabovic 6, Anke DeMondt 5, Paulina Pawlak 5, Joanna Czarnecka 2, Agnieszka Śnieżek 0, Aleksandra Ćwięk 0.
Artego: Djenebou Sissoko 13, Agnieszka Szott 8, Lauren Jimenez 8, Martyna Koc 6, Elżbieta Mowlik 5, Renee Taylor 4, Joanna Górzyńska-Szymczak 2, Paulina Kuras 2, Patrycja Jastrzębska 2, Agnieszka Kułaga 0.

Mecz z Artego Bydgoszcz zawodniczki krakowskiej Wisły Can-Pack rozpoczęły w zestawieniu: Anke De Mondt, Milka Bjelica, Paulina Pawlak, Nicole Powell i Ewelina Kobryn. W drugiej minucie drugiej kwarty na parkiet wbiegła Erin Phillips, która zmieniła Paulinę Pawlak. Australijka została owacyjnie powitana przez kibiców. Swoje pierwsze punkty w meczu Phillips zdobyła po dwóch minutach przebywania na parkiecie, oddając celny rzut za trzy punkty, zwiększyła przewagę Wisły Can-Pack (32:25). Ogólnie zdodbyła 11 punktów w nieco ponad 20 minut przebywania na parkiecie.

Wisła Can-Pack odniosła 19 zwycięstwo w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Kibiców ucieszył powrót do gry Erin Phillips. Zmartwiła kontuzja Nicole Powell. Do wysokiej formy powróciła Magdalena Leciejewska, która zdobyła 13 punktów i zanotowała 8 zbiórek.