Strona główna > Aktualności
NBA: 20. double-double zagrypionego Gortata2011-04-02 07:56:00

Koszykarze Phoenix Suns pokonali LA Clippers i zachowali teoretyczne szanse na awans do play off. Grający z grypą Marcin Gortat zanotował 20. double-double w sezonie.

Marcin Gortat opuścił poranny trening ze względu na objawy grypowe, ale dotrwał do meczu i zagrał w pierwszej piątce Suns. W ciągu 32 minut i 45 sekund zdobył 10 punktów (4/8 z gry, 2/4 z wolnych) oraz zanotował 11 zbiórek (9 w defensywie), 2 bloki, 1 stratę i 3 faule.

Z powodu grypy nie wystąpił natomiast rozgrywający "Słońc" Steve Nash. Bez niego team z Arizony poradził sobie z niżej notowanymi Clippersami mając po 3 kwartach przewagę 18 punktów.

Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 111-98 (25-23, 32-21, 31-26, 23-28)

Najwięcej punktów: Hill 19, Warrick 17 (10 zb.), Dudley 16, Dowdell 14, Brooks 12, Gortat 10 (11 zb.) - Gordon 21 (4x3), Griffin 20 (13 zb.), Foye 10, Cook 10

Inne wyniki piątkowych meczów ligi koszykarzy NBA:
Indiana - Milwaukee 89-88
Orlando - Charlotte 89-77
Philadelphia - New Jersey 115-90
Washington - Cleveland 115-107
Detroit - Chicago 96-101 (w przerwie meczu Detroit Pistons zastrzegli nr 10 dla Dennisa Rodmana)
Utah - LA Lakers 85-96

Phoenix Suns zajmują 10. lokatę w Zachodniej Konferencji z bilansem 37-38. Plasujący się na 8. miejscu, ostatnim premiowanym, Memphis Grizzlies mają dorobek: 43-33. Aby "Słońca" awansowały, musiałyby wygrać wszystkie 7 meczów jakie mają do rozegrania, a rywale - przegrać wszystkie 6...