Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Historyczny awans rezerw Złomexu Branice do B klasy2021-05-24 22:53:00

23.05.2021 - to data, która przejdzie do wspaniałej historii Ludowego Klubu Sportowego Zjednoczeni-Złomex Branice. Drużyna rezerw tego klubu występująca na co dzień w C klasie prowadzonej przez podokręg Wieliczka na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie historyczny awans do B klasy.

Drużyna z Branic prowadzona przez prezesa klubu Tomasza Regułę mająca na swoim koncie 25 punktów potrzebowała jeszcze 1 punktu, żeby awans stał się faktem. W niedzielne popołudnie pojechała do Sułkowa na mecz z rezerwami Contry. Mecz od początku nie układał się po myśli Złomexu, pomimo przewagi, która zarysowała się na boisku i przeprowadzeniu paru ofensywnych akcji nic nie wpadało. W 25. minucie po zagraniu długiej piłki z głębi boiska zawodnik Contry wyszedł sam na sam ze Szkodoniem i zrobiło się 1-0 dla graczy Contry II.

Strata bramki podziałała jak płachta na byka na zawodników z Branic. 2 minuty później w zamieszaniu pod bramką wyrównał Stanecki. W 40. minucie za zagranie ręką obrońcy z karnego zdobył bramkę Kotusiński, a uderzeniem z 25 metrów w "okienko" w 45. minucie Damian Wawrzyńczak ustalił wynik do przerwy na 3-1 dla gości.

Druga połowa już bez emocji, dzięki zmianom przeprowadzonym w przerwie (na boisko weszli Solski i Górka) braniczanie całkowicie dominowali i po bramkach Kani, Staneckiego, Górk i Cichonia zakończyli ten mecz wygraną 7-1.

Za tydzień na boisku w Branicach odbędą się lokalne derby z Błyskawicą Wyciąże, która ma już tylko iluzoryczne szanse na awans. Ekipa z Branic będzie chciała zmazać plamę za wpadkę na jesień kiedy to przegrała w osłabionym składzie przez kontuzje czołowych zawodników 1-4.

Złomex II Branice: Szkodoń - Wełna, Rączka, P. Wawrzyńczak, Jakubczak (46 Górka) - Dawid Wawrzyńczak (Strózik), Stanecki, Kania (65 Sarkowicz), Damian Wawrzyńczak, Cichoń(70 Wyczesany) - Kotusiński (46 Solski).