Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kto awansuje, kto spadnie? (23.06.2019)2019-06-23 12:01:00

Runda wiosenna sezonu 2018/19 finiszuje. Wiadomo, że z I ligi spadła Garbarnia Kraków, a z III ligi Wiślanie Jaśkowice. A kto awansuje i kto spadnie w niższych klasach?


Sytuacja wg stanu tabel na 23 czerwca 2019:

IV liga wschodnia

Awans: Unia Tarnów (jeśli wygra baraż z Jutrzenką Giebułtów).

Spadek: Dunajec Zakliczyn, LKS Szaflary i Olimpia Pisarzowa (do A klasy) oraz GKS Drwinia (jeśli nie awansuje Unia).


IV liga zachodnia

Awans: Jutrzenka Giebułtów (jeśli wygra baraż z Unią Tarnów).

Spadek: Wiślanka Grabie, KS Olkusz, Górnik Wieliczka i Kaszowianka oraz Clepardia Kraków (jeśli nie awansuje Jutrzenka).


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: Sokół Kocmyrzów, Skawinka i Czarni Staniątki.

Spadek: Prądnik Sułoszowa i Bibiczanka (KO I), Świt Krzeszowice i Iskra Radwanowice (II), Gościbia Sułkowice i Karpaty Siepraw (III). W związku ze spadkami z IV ligi, z KO Kraków spadnie do A klasy dodatkowo jeden zespół z 12. miejsca z najgorszym wskaźnikiem obliczonym na podstawie stosunku ilości zdobytych punktów do ilości rozegranych zawodów. Najgorszy wskaźnik ma Wróblowianka (0,88). Prokocim Kraków ma wskaźnik 0,96 i może spaść w przypadku degradacji z IV ligi Clepardii. Przemsza Klucze (1,04) ratuje się przed degradacją.

Iskra Radwanowice spadnie do B klasy.


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - LKS Niedźwiedź, Kmita Zabierzów, Dąbski Kraków, Jordan Zakliczyn, Bolesław Bukowno, Błękitni Bodzanów.

Ze względu na spadek z IV ligi zachodniej do KO Kraków minimum trzech drużyn, w tym sezonie do KO nie awansuje wicemistrz z najlepszym wskaźnikiem.


RST
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty