Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kto awansuje, kto spadnie? (20.05.2019)2019-05-20 08:48:00

Runda wiosenna sezonu 2018/19 finiszuje. Wiadomo już, że z I ligi spadła Garbarnia Kraków. A kto awansuje i kto spadnie w niższych klasach?

Sytuacja wg stanu tabel na 19 maja 2019:

III liga, gr. IV

Awans: Podhale Nowy Targ.

Spadek: Podlasie Biała Podlaska, Wiślanie Jaśkowice, Czarni Połaniec i Spartakus Daleszyce.


IV liga wschodnia

Awans: Unia Tarnów (jeśli wygra baraż z Jutrzenką Giebułtów).

Spadek: Dunajec Zakliczyn, LKS Szaflary i Olimpia Pisarzowa (do A klasy) oraz GKS Drwinia (jeśli nie awansuje Unia).


IV liga zachodnia

Awans: Jutrzenka Giebułtów (jeśli wygra baraż z Unią Tarnów).

Spadek: Wiślanka Grabie, KS Olkusz, Górnik Wieliczka i Kaszowianka oraz Beskid Andrychów (jeśli nie awansuje Jutrzenka). Jeśli z III ligi spadnie dodatkowo Soła Oświęcim, to z IV ligi zachodniej spadłby dodatkowo Orzeł Piaski Wielkie.


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: Sokół Kocmyrzów, Wieczysta Kraków i Czarni Staniątki.

Spadek: Prądnik Sułoszowa i Bibiczanka (KO I), Prokocim Kraków i Iskra Radwanowice (II), Wróblowianka i Karpaty Siepraw (III). W związku ze spadkami z IV ligi, z KO Kraków spadnie do A klasy dodatkowo jeden zespół z 12. miejsca z gorszym wskaźnikiem obliczonym na podstawie stosunku ilości zdobytych punktów do ilości rozegranych zawodów. Aktualnie najgorszy wskaźnik ma Gościbia Sułkowice (0,90). Świt Krzeszowice ma wskaźnik 0,95 i może spaść w przypadku degradacji z IV ligi Orła P.W. Lot Balice (1,045) doraźnie ratuje się przed degradacją.

Iskra Radwanowice spadnie do B klasy.


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - LKS Niedźwiedź, Kmita Zabierzów, Dąbski Kraków, Jordan Zakliczyn, Bolesław Bukowno, Błękitni Bodzanów.

Ze względu na prawdopodobny spadek z IV ligi zachodniej do KO Kraków minimum trzech drużyn, w tym sezonie do KO nie awansuje wicemistrz z najlepszym wskaźnikiem.


RST
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty