Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kto awansuje, kto spadnie? (15.05.2019)2019-05-15 20:33:00

Runda wiosenna sezonu 2018/19 finiszuje. Wiadomo już, że z I ligi spadła Garbarnia Kraków. A kto awansuje i kto spadnie w niższych klasach?


Sytuacja wg stanu tabel na 12 maja 2019:

III liga, gr. IV

Awans: Podhale Nowy Targ.

Spadek: Podlasie Biała Podlaska, Czarni Połaniec i Spartakus Daleszyce oraz Wiślanie Jaśkowice (jeśli spadnie z II ligi Siarka Tarnobrzeg).


IV liga wschodnia

Awans: Unia Tarnów (jeśli wygra baraż z Jutrzenką Giebułtów).

Spadek: LKS Szaflary, Dunajec Zakliczyn i Olimpia Pisarzowa (do A klasy) oraz GKS Drwinia (jeśli nie awansuje Unia).


IV liga zachodnia

Awans: Jutrzenka Giebułtów (jeśli wygra baraż z Unią Tarnów).

Spadek: KS Olkusz, Górnik Wieliczka i Kaszowianka oraz Wiślanka Grabie i Orzeł Piaski Wielkie (jeśli nie awansuje Jutrzenka i spadną z III ligi Wiślanie Jaśkowice).

W nowym sezonie do IV ligi zostaną dokooptowane zespoły Cracovii II i Wisły II, najprawdopodobniej nie powodując większej ilości spadków (decyzja MZPN - wkrótce).


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: Sokół Kocmyrzów, Wieczysta Kraków i Czarni Staniątki.

Spadek: Prądnik Sułoszowa i Bibiczanka (KO I), Prokocim Kraków i Iskra Radwanowice (II), Wróblowianka i Karpaty Siepraw (III). Jeśli z IV ligi spadną Wiślanka i Orzeł, to z KO Kraków spadną do A klasy dodatkowo dwa zespoły z 12. miejsca z gorszym wskaźnikiem obliczonym na podstawie stosunku ilości zdobytych punktów do ilości rozegranych zawodów. Aktualnie gorszy wskaźnik mają Gościbia Sułkowice (0,90) i Lot Balice (0,95), doraźnie ratują się przed degradacją Wiślanie II Jaśkowice (1,00).

Iskra Radwanowice spadnie do B klasy.


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - LKS Niedźwiedź, Kmita Zabierzów, Dąbski Kraków, Jordan Zakliczyn, Bolesław Bukowno, Wolni Kłaj.

Ze względu na prawdopodobny spadek z IV ligi zachodniej do KO Kraków minimum trzech drużyn, w tym sezonie do KO nie awansuje wicemistrz z najlepszym wskaźnikiem. Teoretycznie szansa dla wicemistrza istnieje, ale awans jest możliwy tylko pod warunkiem, że z IV ligi zachodniej spadną jedynie trzy zespoły, w tym jeden do KO Małopolski zachodniej.


RST
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty