Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Trenerzy KSPN Pogoń na stażu w Valerenga Oslo2019-05-08 08:26:00

Czworo trenerów KSPN Pogoń Kraków – Kinga Będkowska, Adam Jaschik, Przemysław Kamiński i Przemysław Madej - przebywało niedawno na stażu szkoleniowym w norweskim klubie Valerenga Oslo.


Szkoleniowcy mieli doskonałą okazję, by oglądać z bliska treningi, podejście, warunki, infrastrukturę i system szkolenia jednego z topowych klubów północnej Europy. Valerenga wraz ze Stabæk nieprzypadkowo zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji akademii w tym kraju. Klub mocno stawia na trenerów z zagranicy, którzy wnoszą do filozofii pracy w akademii mnóstwo nowych trendów z całego świata. Klub ze stolicy Norwegii dysponuje świetną bazą trenigową z halą z pełnowymiarowym boiskiem na 3 tysiące widzów. Świetne wrażenie robi niedawno oddany do użytku stadion na 17 tysięcy ze sztuczną murawą, z której zawodnicy i trenerzy mogą korzystać przez cały rok, a który służy także pomieszczeniami dla biur, szkoły, administracji klubowej, siłowni i centrum spa oraz przedszkola. Cztery boiska ze sztuczną nawierzchnią, w tym dwa podgrzewane pozwalają na komfortowy trening niezależnie od pory roku. A wiadomo, że pogoda w kraju fiordów determinuje cały tryb życia.

 

Krakowscy trenerzy przywieźli z Oslo ogrom wrażeń i doświadczeń dzięki wielkiej otwartości szkoleniowców pracujących w Intility Arena, a także dzięki udziałowi w prezentacjach i zajęciach teoretycznych oraz możliwości obserwacji zajęć treningowych i życia „od kuchni” każdego zespołu. Zarówno tych dziecięcych i młodzieżowych, jak i seniorskiego, grającego obecnie w rozgrywkach norweskiej pierwszej ligi – Eliteserien.


KSPN Pogoń Kraków


vale2.jpg
vale1.jpg
vale3.jpg
vale4.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty