Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Tadeusz Kapuściński na stażu w Olympiakosie2019-02-13 22:17:00

W historii Olympiakosu Pireus uwieczniło się sporo polskich nazwisk. Trenerem tego zespołu był dawno temu legendarny Kazimierz Górski. W późniejszych latach bramki bronił Jacek Kazimierski, ostoją obrony był Michał Żewłakow, a bramki strzelali Marcin Kużba i Andrzej Juskowiak. Na przełomie stycznia i lutego swój polski ślad zostawił tam trener bramkarzy KSPN Pogoń Kraków - Tadeusz Kapuściński, który przebywał w Pireusie na stażu szkoleniowym. Staż jest pierwszym efektem porozumienia o współpracy jaki zawarł krakowski klub z greckim potentatem.


Trener miał okazję obserwować zajęcia treningowe wszystkich zespołów funkcjonujących w centrum treningowym w dzielnicy Rentis. Ośrodek z kompleksem boisk, hotelem, budynkami socjalnymi, siłownią i laboratorium tętni życiem niemal cały dzień - trenują tam wszyscy od dziesięciolatków aż po elitarny młodzieżowy zespół i oczywiście zawodową ekipę.

Krakowski szkoleniowiec spędził mnóstwo czasu nie tylko na obserwacjach, ale również podczas spotkań i analiz.


Mówi Tadeusz Kapuściński:

- Oczywiście najbardziej ciekawił mnie trening bramkarski, ale wiemy wszyscy, że w dzisiejszym futbolu ta newralgiczna pozycja na boisku jest integralną częścią zespołu, dlatego też interesowało mnie bardzo jak tam ten proces przebiega. Chciałbym podkreślić serdeczne i profesjonalne przyjęcie przez greckich gospodarzy stażu. Moim przewodnikiem po wszystkich zakątkach był Vaggelis Lappas, koordynujący pracę z bramkarzami w akademii. Cały proces szkoleniowy w Olympiakosie jest uporządkowany i precyzyjny. Byłem pod wielkim wrażeniem konsekwencji w realizacji i analizie planów treningowych.


KSPN Pogoń (MD)


1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty