Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Pogoń Kraków współpracuje z Włochami2018-11-29 07:58:00

KSPN Pogoń Kraków nawiązała współpracę z włoskim klubem Catania Calcio. W ostatnich dniach z gospodarską wizytą u podnóża Etny przebywał dyrektor sportowy Marek Dragosz.


- Szukamy realnych partnerów. Takich, z którymi współpraca przyniesie coś więcej niż tylko uroczyste podpisanie umowy. Z Cristianem Argurio, dyrektorem sportowym uzgodniliśmy trzy obszary kooperacji. Wymiana myśli szkoleniowej, mecze towarzyskie oraz kierunek testów i prób transferowych dla uzdolnionych zawodników Pogoni. Uważam, że to bardzo dobre miejsce do rozwoju młodego zawodnika, do odskoczni w wielką karierę. Nawiasem mówiąc - takich miejsc w Europie będziemy mieć jeszcze więcej. KSPN został tutaj bardzo wysoko oceniony, ja także zostałem bardzo miło przyjęty. Przestrzeń i zagospodarowanie bazy treningowej robi ogromne wrażenie. Mam nadzieję, że niejeden z naszych wychowanków będzie miał okazję rozwijać tutaj swoje umiejętności - powiedział Marek Dragosz.


Klub z Sycylii po okresie kłopotów wraca na prostą. Dziś w czołówce Serie C bije się o powrót na włoskie, futbolowe salony. Zmienił się sposób zarządzania, zmieniły się personalia. Pozostał za to ogromny kapitał - szkoleniowy i metodyczny, wszak jeszcze niedawno w Catanii pracowali tak uznani trenerzy jak Siniša Mihajlović, Walter Zenga, Diego Simeone czy Vincenzo Montella i pozostawili tam mnóstwo doświadczeń i wiedzy. Największym skarbem Rossazzurri jest ośrodek treningowy w podmiejskim Torre del Grifo, który jest jednym z najbardziej funkcjonalnych we Włoszech. Przyjeżdżają tam czołowe zespoły Serie A oraz drużyny narodowe z całego świata. Jeszcze większy potencjał to popularność - poza US Palermo nie ma na największej wyspie Morza Śródziemnego bardziej rozpoznawalnego klubu piłkarskiego.


pogk5.jpg
pogk4.jpg
pogk3.jpg
pogk2.jpg
pogk1.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty