Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Dziś na Parkowej: Kabel - KTS Weszło2018-08-18 13:24:00

Powracający na mapę futbolowej Polski Klub Sportowy Kabel Kraków zmierzy się dziś w towarzyskim spotkaniu z jednym z najbardziej medialnych klubów Warszawy – KTS Weszło.


KS Kabel przestał istnieć niespełna 18 lat temu i przez długi czas nic nie wskazywało na to, że ten klub z ponad 70-letnią tradycją jeszcze się odrodzi. Tymczasem wiosną tego roku środowisko związane z rozgrywkami Futbolowej Ligi Szóstek postanowiło zmienić ten stan rzeczy. Powoli, drobnymi kroczkami, kompletowano sztab trenerski, kadrę i przygotowywano się do zgłoszenia drużyny do rozgrywek. 


Po kilku sparingach wykrystalizował się skład, który 8 sierpnia 2018 roku zagrał pierwsze, oficjalne spotkanie w ramach Pucharu Polski. Po zaciętym spotkaniu podopieczni Bartłomieja Janeczka minimalnie przegrali z beniaminkiem krakowskiej A klasy. W sobotę, na kilka dni przed rozpoczęciem ligowych zmagań, KS Kabel podejmie jeden z najbardziej medialnych zespołów Warszawy – KTS Weszło.


– Ten mecz planowałem jako główne wydarzenie reaktywacji i zwieńczenie przygotowań do sezonu – mówi prezes KS Kabel, Maciej Ziemba. – Wszyscy wykonaliśmy ogrom pracy i chcemy się teraz nacieszyć jej efektami – dodaje. Na tym poziomie rozgrywek takie spotkanie stanowi prawdziwy ewenement. KTS Weszło to drużyna skupiona wokół jednego z najbardziej popularnych portali sportowych – Weszło.com. Prezesem klubu jest redaktor naczelny Jakub Olkiewicz, a managerem zespołu utytułowany piłkarz i barwny komentator – Wojciech Kowalczyk, który do gry zaprosił kilku byłych reprezentantów Polski, a ostatnio klub pochwalił się transferem znanego rapera Quebonafide. W ubiegłym tygodniu zespół uległ w Grodzisku Wielkopolskim tamtejszej Dyskobolii 1:4, która podobnie jak Kabel powraca z niebytu. 


Osoby wspierające reaktywację KS Kabel wielokrotnie powtarzały, że chcą, aby klub cieszył i integrował lokalną społeczność. Spotkania rozgrywane na przepięknie położonym stadionie przy ulicy Parkowej 12a mają zachęcić nie tylko do oglądania, ale i uprawiania sportu. Już pierwszy, pucharowy mecz pokazał, że Kabel był i jest częścią Krakowa oraz jego mieszkańców. 


KS Kabel – KTS Weszło, sobota, godz. 16:00 – stadion przy ulicy Parkowej 12a. Bilety w cenie 5 zł.


Informacja prasowa (www.kskabel.pl)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty