Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kazieczko trenerem Pogoni Miechów2017-07-15 14:29:00

Miechowska Pogoń, po spadku z krakowskiej okręgówki do olkuskiej A klasy, ma nowego trenera. Za porozumieniem stron rozwiązany został kontrakt ze Sławomirem Świecą, zastąpił go Ryszard Kazieczko.


Kazieczko został szkoleniowcem Pogoni 7 lipca, w przeddzień 44. urodzin. Jest wychowankiem klubu i jednym z najlepszych zawodników w historii. Występował ponadto m.in. w Granicy Chełm, Błękitnych Kielce, Sparcie Kazimierza Wielka, a w 2000 r. w Stali Stalowa Wola (II liga, ówczesny drugi poziom rozgrywkowy).


Jako trener prowadził już w ostatnich kilkunastu latach Pogoń parę razy.


NAJLEPSZY CZAS. Rok 2000, mecz w barwach II-ligowej Stali Stalowa Wola z... Wisłą Kraków, w Pucharze Polski, przegrany dopiero w karnych.

- Grałem jako obrońca kryjący, opiekowałem się Żurawskim, chyba dobrze, bo nie strzelił gola i nie dograł piłki. W II lidze czułem się wyróżniającym zawodnikiem, ale zawsze w nieodpowiednim momencie przyplątywała się kontuzja. Byłem blisko gry w I lidze – w Ruchu lub w Cracovii, ale się nie udało. Gdybym ja miał wybierać, to wybrałbym Wisłę, której kibicuję od 1979 roku, kiedy ojciec zaczął mnie zabierać na mecze. W 2003 roku miałem z kolei propozycję z II-ligowego Myszkowa i w meczu z Orłem Piaski przytrafiła mi się fatalna kontuzja kolana. Miałem zerwane wszystkie więzadła, uszkodzoną łąkotkę, musiałem się pożegnać z karierą na wyższych szczeblach.

(RK, "Dziennik Polski", październik 2008)


pogon.miechow.net.pl, st


kazieczko2a.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty