Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Turniej o puchar wójta Gołczy formą przygotowań do piłkarskiej wiosny2017-01-19 21:25:00

Osiem zespołów występujących w różnych klasach podokręgów piłki nożnej w Krakowie i Olkuszu wystartowało w niedzielę 8 stycznia w VI edycji Gminnego Turnieju Halowego o puchar wójta gminy Gołcza Lesława Blachy. Zawody będą trwały przez 5 najbliższych niedziel. W połowie lutego zmagania halowe rozpoczną samorządowcy.


Mecz otwarcia rozegrały drużyny Pogoni Miechów i Legionu Bydlin. Pogoń w pierwszej połowie przegrywała i dopiero w drugiej „dwudziestce” (mecze trwały 2 X 20 minut) ustaliła korzystny dla siebie wynik 9-4. W kolejnych spotkaniach gospodarze zremisowali z Olimpią Czaple Wielkie 5-5. (bramki dla Spartaka: Marcin Grzywnowicz – 4 i Tomasz Furgał), Strażak Przybysławice uległ Jastrzębcowi Książ Wielki 3-4, Wolbrom przegrał z Czarnymi 03 Grzegorzowice 0-6! Mecze sędziował Artur Powroźnik z Krakowa.


W drugą niedzielę temu, co działo się na planszy hali przyglądał się fundator pucharu, wójt Lesław Blacha. Tym razem arbitrem był krakowianin Łukasz Mnich. Sędzia zwracał baczną uwagę na faule, bowiem każdy z zawodników chce dotrwać w zdrowiu do końca rozgrywek i rundy rewanżowej. Za 5 przewinień (w myśl zapisów regulaminu turnieju) dyktowany był rzut karny wykonywany z linii przerywanej, czyli ok. 9 metrów.


Wyniki drugiej niedzieli: Legion Bydlin – Czarni 03 Grzegorzowice 4-5, Pogoń Miechów – Wolbrom 8-5, Spartak Wielkanoc Gołcza – Strażak Przybysławice 3-7, Olimpia Czaple Wielkie – Jastrzębiec Książ Wielki 5-5. Na razie bez straty punktów są Czarni i Pogoń, być może te zespoły spotkają się w finale.


Najwięcej dramaturgii przydał pojedynek derbowy gospodarzy zawodów ze Strażakiem 3-7 (1-3). Tu także był karny za 5 przewinień (dla strażaków), którego na gola zamienił Maciej Owczarski. Strzelcy bramek: Grzywnowicz, Będkowski, Furgał – Owczarski 3, Zwoźniak 3, Dyrda. Tu należy nadmienić, że w Strażaku gra kilku wychowanków miechowskiego klubu, m.in.: Maciej Owczarski, Łukasz Czekaj, Łukasz Paczyński i Dawid Bogacz.


Dla uczestniczących w turnieju zespołów jest to ważna forma przygotowań do wiosennej rundy rewanżowej.


ZW


1jastrzebiec.jpg
2olimpiaczaple.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty