Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kto awansuje, kto spadnie? (31.05.2016)2016-05-31 10:46:00

Runda wiosenna sezonu 2015/16 dobiega końca, pospekulujmy po raz kolejny o tym jakie niesie zagrożenia (związane z ewentualnymi spadkami) dla drużyn poszczególnych klas rozgrywkowych.


Wiadomo już, że w barażach o awans do II ligi wystąpi Garbarnia Kraków. A ponieważ w II lidze utrzymała się Puszcza Niepołomice, to do nowej III ligi kwalifikację uzyskałyby drużyny z lokat 2-8 (lub 1-7 w przypadku gdy Garbarnia nie awansuje) z obecnej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.


Wg stanu tabel na 31 maja 2016:


Skład III ligi południowo-wschodniej w sezonie 2016/17 (18 drużyn):

9 drużyn z Małopolskiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN:

Garbarnia Kraków (jeśli nie awansuje do II ligi), KP KSZO 1929 Ostrowiec Św., Soła Oświęcim, Podhale Nowy Targ, Wisła II Kraków, Unia Tarnów, Cracovia II (jeżeli Garbarnia uzyska awans do II ligi), BKS Bochnia/MKS Trzebinia-Siersza, Wierna Małogoszcz

9 drużyn z Lubelskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN:

Motor Lublin (jeśli nie awansuje do II ligi), Stal Rzeszów, Resovia, Orlęta Radzyń Podlaski, Karpaty Krosno, Avia Świdnik, JKS Jarosław, Polonia Przemyśl (jeżeli Motor uzyska awans do II ligi), Podlasie Biała Podlaska, Cosmos Nowotaniec

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi świętokrzyskiej: Czarni Połaniec, Wisła Sandomierz, Korona II Kielce, Łysica Bodzentyn, Sparta Kazimierza Wielka

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi wschodniej: Poprad Muszyna, Wolania Wola Rzędzińska

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi zachodniej: Cracovia II (jeśli Garbarnia nie uzyska awansu), Hutnik Nowa Huta, Beskid Andrychów


IV liga wschodnia

Awans: BKS Bochnia (jeśli wygra baraż z MKS Trzebinia-Siersza)

Spadek: Ciężkowianka Ciężkowice, KS Zakopane, LKS Szaflary, MLKS Żabno, Sandecja II Nowy Sącz oraz Tuchovia Tuchów i Poprad Rytro (jeśli nie awansuje BKS Bochnia i jeśli Okocimski Brzesko przystąpi do rozgrywek IV ligi)


IV liga zachodnia

Awans: MKS Trzebinia-Siersza (jeśli wygra baraż z BKS Bochnia)

Spadek: Górnik Libiąż, Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada, Garbarz Zembrzyce, Halniak Maków Podhalański, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska oraz Górnik Wieliczka i Nowa Proszowianka (jeśli nie awansuje MKS Trzebinia-Siersza i spadnie Cracovia II)


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: TS Węgrzce, Dalin Myślenice, Pcimianka Pcim

Spadek: Trzy Korony Żarnowiec, Przemsza Klucze (KO I), Lotnik Kryspinów, Złomex Branice (II), Jordan-Sum Zakliczyn, Dziecanovia Dziekanowice (III)


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - Iskra Radwanowice, Błękitni Modlnica, Wisła Jeziorzany, LKS Mogilany, Bolesław Bukowno, Wieliczanka Wieliczka + ewentualnie dwóch wicemistrzów z najlepszym wskaźnikiem (jeśli nie spadnie Górnik Wieliczka i Nowa Proszowianka). Aktualnie najlepszy wskaźnik mają Pasternik Ochojno i Gajowianka Gaj.


RST




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty