Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Julian Łopata nie żyje2016-05-22 11:00:00

W wieku 62 lat zmarł Julian Łopata, były prezes i trener Pogoni Miechów. 


Od kilku lat mieszkał w Krakowie, pracował jako szkoleniowiec w Bronowiance, Niegoszowiance, Zieleńczance, Rybitwach, Liszczance, a ostatnio w Wandzie Nowa Huta. Wcześniej był trenerem m.in. w Sparcie Kazimierza Wielka, Jaworniku Gorzków, Strażaku Przybysławice. 


Udzielał się też społecznie, był członkiem Wydziału Gier Małopolskiego ZPN w obecnej kadencji.


Jeszcze wczoraj był obecny na meczu klasy okręgowej pomiędzy drużynami Bronowianki i Pogoni, które w niedawnej przeszłości prowadził...


Pogrzeb odbędzie się w piątek, 27 maja, o godz. 11 na cmentarzu Batowickim w Krakowie (kaplica przy ul. Powstańców).


***


Karierę piłkarską zaczynał w Kalwariance, ale najdłużej, z przerwami ponad 30 lat, był związany z Pogonią Miechów, najpierw jako zawodnik, później trener, a przez jakiś czas także prezes.


Z Julianem Łopatą związane są największe sukcesy w historii klubu miechowskiego. W latach 90. kierowana przez niego drużyna była blisko awansu do III ligi, zajmując 3. miejsce w rozgrywkach IV ligi kielecko-tarnobrzeskiej. Po reorganizacji administracyjnej kraju, gdy Miechów powrócił do Małopolski, Pogoń - znów pod wodzą Łopaty - wywalczyła w 2001 roku awans do IV ligi i grała w niej cztery sezony, plasując się m.in. na 6. pozycji w 2003 r.


To pod jego kierunkiem Pogoń pokonała w IV lidze Wisłę II Kraków 2-1 (maj 2002), co było bodaj największym sukcesem w tym wieku. Mecz na stadionie w Miechowie oglądało 750 widzów, a w drużynie pokonanej przez podopiecznych trenera Juliana Łopaty byli tacy piłkarze jak Czerwiec, Kulawik, Cantoro.


Feta w kryspinowie
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty