Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kto awansuje, kto spadnie? (24.04.2016)2016-04-24 21:32:00

Trwa runda wiosenna sezonu 2015/16, pospekulujmy po raz kolejny o tym jakie niesie zagrożenia (związane z ewentualnymi spadkami) dla drużyn poszczególnych klas rozgrywkowych.


Gdyby zatem rozgrywki zakończyły się już teraz, to w barażach o awans do II ligi wystąpiłaby Garbarnia Kraków. A ponieważ na tzw. bezpiecznym miejscu plasuje się aktualnie w II lidze Puszcza Niepołomice, to do nowej III ligi kwalifikację uzyskałyby drużyny z lokat 2-8 (lub 1-7 w przypadku gdy Garbarnia nie awansuje) z obecnej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.


Wg stanu tabel na 24 kwietnia 2016:


Skład III ligi południowo-wschodniej w sezonie 2016/17 (18 drużyn):

9 drużyn z Małopolskiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN:

Garbarnia Kraków (jeśli nie awansuje do II ligi), KP KSZO 1929 Ostrowiec Św., Podhale Nowy Targ, Soła Oświęcim, Spartakus Aureus Daleszyce, Cracovia II, Wisła II Kraków, Unia Tarnów (jeżeli Garbarnia uzyska awans do II ligi), Lubań Maniowy/Jutrzenka Giebułtów, Wierna Małogoszcz

9 drużyn z Lubelskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN:

Motor Lublin (jeśli nie awansuje do II ligi), Stal Rzeszów, Resovia, Karpaty Krosno, Orlęta Radzyń Podlaski, Polonia Przemyśl, JKS Jarosław, Lublinianka (jeżeli Motor uzyska awans do II ligi), Podlasie Biała Podlaska, Cosmos Nowotaniec


Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi świętokrzyskiej: Czarni Połaniec, Łysica Bodzentyn, Wisła Sandomierz, Korona II Kielce, Sparta Kazimierza Wielka

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi wschodniej: Unia Tarnów (jeśli Garbarnia nie uzyska awansu), Poprad Muszyna, Wolania Wola Rzędzińska

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi zachodniej: Hutnik Nowa Huta, Beskid Andrychów


IV liga wschodnia

Awans: Lubań Maniowy (jeśli wygra baraż z Jutrzenką Giebułtów)

Spadek: Ciężkowianka Ciężkowice, KS Zakopane, LKS Szaflary, MLKS Żabno, GKS Drwinia oraz Sandecja II Nowy Sącz, KS Tymbark i Poprad Rytro (jeśli nie awansuje Lubań Maniowy, jeśli spadnie Unia Tarnów i jeśli Okocimski Brzesko przystąpi do rozgrywek IV ligi)


IV liga zachodnia

Awans: Jutrzenka Giebułtów (jeśli wygra baraż z Lubaniem Maniowy)

Spadek: Górnik Libiąż, Garbarz Zembrzyce, Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada, Halniak Maków Podhalański, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska oraz Górnik Wieliczka (jeśli nie awansuje Jutrzenka Giebułtów)


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: TS Węgrzce, Dalin Myślenice, Raba Dobczyce

Spadek: Trzy Korony Żarnowiec, Pogoń Miechów (KO I), Lotnik Kryspinów, Złomex Branice (II), Jordan-Sum Zakliczyn, Dziecanovia Dziekanowice (III)


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - Iskra Radwanowice, Błękitni Modlnica, Wisła Jeziorzany, LKS Mogilany, Bolesław Bukowno, Wieliczanka Wieliczka + ewentualnie dwóch wicemistrzów z najlepszym wskaźnikiem lub jeden (jeśli spadnie Górnik Wieliczka). Aktualnie najlepszy wskaźnik mają Pasternik Ochojno i Wieczysta Kraków.


RST




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty