Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kto awansuje, kto spadnie? (21.04.2016)2016-04-21 18:08:00

Trwa runda wiosenna sezonu 2015/16, pospekulujmy o tym jakie niesie zagrożenia (związane z ewentualnymi spadkami) dla drużyn poszczególnych klas rozgrywkowych.


Gdyby zatem rozgrywki zakończyły się już teraz, to w barażach o awans do II ligi wystąpiłaby Garbarnia Kraków. A ponieważ na tzw. bezpiecznym miejscu plasuje się aktualnie w II lidze Puszcza Niepołomice, to do nowej III ligi kwalifikację uzyskałyby drużyny z lokat 2-8 (lub 1-7 w przypadku gdy Garbarnia nie awansuje) z obecnej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.


Wg stanu tabel na 21 kwietnia 2016:


Skład III ligi południowo-wschodniej w sezonie 2016/17 (18 drużyn):

9 drużyn z Małopolskiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN:

Garbarnia Kraków (jeśli nie awansuje do II ligi), Podhale Nowy Targ, KP KSZO 1929 Ostrowiec Św., Soła Oświęcim, Spartakus Aureus Daleszyce, Unia Tarnów, Hutnik Nowa Huta, Cracovia II (jeżeli Garbarnia uzyska awans do II ligi), Lubań Maniowy/MKS Trzebinia-Siersza, Wierna Małogoszcz

9 drużyn z Lubelskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN:

Motor Lublin (jeśli nie awansuje do II ligi), Stal Rzeszów, Resovia, Karpaty Krosno, Orlęta Radzyń Podlaski, Polonia Przemyśl, Lublinianka, JKS Jarosław (jeżeli Motor uzyska awans do II ligi), Podlasie Biała Podlaska, Cosmos Nowotaniec


Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi świętokrzyskiej: Czarni Połaniec, Łysica Bodzentyn, Korona II Kielce, Wisła Sandomierz, Sparta Kazimierza Wielka

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi wschodniej: Poprad Muszyna, Wolania Wola Rzędzińska

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi zachodniej: Cracovia II (jeśli Garbarnia nie uzyska awansu), Wisła II Kraków, Beskid Andrychów


IV liga wschodnia

Awans: Lubań Maniowy (jeśli wygra baraż z MKS Trzebinia-Siersza)

Spadek: Ciężkowianka Ciężkowice, KS Zakopane, LKS Szaflary, MLKS Żabno, KS Tymbark oraz GKS Drwinia i Sandecja II Nowy Sącz (jeśli nie awansuje Lubań Maniowy i jeśli Okocimski Brzesko przystąpi do rozgrywek IV ligi)


IV liga zachodnia

Awans: MKS Trzebinia-Siersza (jeśli wygra baraż z Lubaniem Maniowy)

Spadek: Górnik Libiąż, Garbarz Zembrzyce, Halniak Maków Podhalański, Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada, Górnik Wieliczka oraz Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska i Nowa Proszowianka (jeśli nie awansuje MKS Trzebinia-Siersza i jeśli spadnie Cracovia II)


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: TS Węgrzce, Kaszowianka Kaszów, Raba Dobczyce

Spadek: Trzy Korony Żarnowiec, Pogoń Miechów (KO I), Lotnik Kryspinów, Złomex Branice (II), Jordan-Sum Zakliczyn, Dziecanovia Dziekanowice (III)


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - Iskra Radwanowice, Błękitni Modlnica, Wisła Jeziorzany, LKS Mogilany, Bolesław Bukowno, Strażak Kokotów + ewentualnie jeden wicemistrz z najlepszym wskaźnikiem (jeśli nie spadnie Nowa Proszowianka). Aktualnie najlepszy wskaźnik ma Pasternik Ochojno.


RST




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty