A Olkusz: Pogoń Miechów u siebie wygrywa wysoko2015-05-16 23:31:00

5-0 Hubert Maniak 67

Sędziował Paweł Kania (KS Olkusz). Żółte kartki: Tabor – Szwaja. Widzów 150.

POGOŃ: Mach – Król, Wieczorek, Janczyk, Kosałka (66 Mazur), Antos (80 Organiściak), R. Dudek, K. Dudek, Byrski (80 Nawrot) – Wędzony, Maniak (72 Tabor).

OSPEL: L. Ziaja – Dylewski, Szwaja, Lis, Suszek, Koniec (75 Jurczak), R. Grabowski, D. Ziaja, Karczewski - Ł. Grabowski, Bartos.

W ostatnich meczach na własnym obiekcie Pogoń poniżej pięciu trafień nie schodzi. Co najwyżej, winduje wynik wyżej…

Jako pierwszy ostre strzelanie rozpoczął Dawid Byrski, oszukując totalnie golkipera gości. Ruszył skocznie w tempie włoskiej taranteli do lewego słupka, a futbolówka przemknęła akurat przy słupku prawym... To zapewne była bramka dla uradowania oczu i duszy ojca Dawida – Marka Byrskiego mieszkającego od kilku lat w Nysie, który akurat gości w Miechowie. Pan Marek zapisał piękną kartę w historii miechowskiej piłki nożnej, więc powitano go niezwykle serdecznie.

W sukurs Dawidowi poszedł Rafał Dudek i było po minucie obiecujące 2-0. Uzupełniając relację, Rafał rozegrał świetny mecz i tylko zabrakło minimum szczęścia, by poprzeczkę, rykoszety i strzały wyłapane szczęśliwym trafem przez L. Ziaję, zamienić na kolejnego gola.

W tej fazie gry najbardziej aktywni byli w zespole gości Koniec, D. Ziaja i Bartos. Jednak Mach intuicyjnie - i wielce przy tym trafnie - przewidywał zagrożenie. Trzeci gol z ok. 10 metrów to autorska inicjatywa Wędzonego.

Druga połowa należała już do Maniaka (dwie urodne zdobycze bramkowe), choć ten napastnik nie może być zadowolony z dzisiejszego występu. Taki trochę senny studniówkowy polonez… Ale w tej na 5-0 pokazał ząb i kunszt. Jak taran przebił się przez dwójkową obronę Suszek – D. Ziaja, ustalając silnym kopnięciem prostym podbiciem wynik dzisiejszego spotkania.

Jeszcze starali się coś dodatkowo „ustrzelić” Wędzony i Antos, ale bez efektu. Ospel miał też w końcówce (82. minuta) okazję do wywiezienia honorowego gola. Mógł temu pomóc ryzykownie interweniujący Mach, który wybiegł zbyt do przodu, by zneutralizować niebezpieczeństwo. Jednak szczwany lob Bartosa, minimalnie minął lewy róg pustej bramki.