B1 Kraków: Kapitol nie uległ lokalnym aromatom2015-04-20 08:01:00

Spartak Charsznica – Kapitol Racławice 1-2 (1-2)

0-1 Bartosz Smulski 8

0-2 Patryk Łanecki 43

1-2 Jakub Palka 45 (karny)

Sędziował Zbigniew Portka (KS Kraków). Żółte kartki: Ł. Cholewa - T. Pełka, Musiał. Widzów 50.

SPARTAK: Szewczyk – Dudziński, Kasprzyk, A. Sadowy, Niewiara (78 Sroga), Skóra (46 Kruszec), Ł. Cholewa, Mucha, Pypno, Kostrzewa (78 Magiera), Palka.

KAPITOL: P. Nowak – Sarna, Krupa (60 Mudyn), Walka, P. Pełka, K. Nowak, Musiał, Kaczmarczyk, T. Pełka, Łanecki, Smulski.

Uboczny „aromat” kwaszonych w silosach kapust, unoszący się eterycznie w bliskości stadionu Spartaka położonego niezmiennie przy ul. Sportowej, nie odurzył bynajmniej i nie osłabił drużyny spod Kopca Kościuszki w Racławicach. Za tydzień kolejny Wybór Chłopa Roku, tym razem Roku 2015, więc Kapitol także jak najlepiej chciał przypomnieć organizatorom imprezy o swoim istnieniu. I w sumie to mu się udało, a to dlatego, że grał szybszą piłkę.

Derbowy pojedynek dwóch zespołów z Miechowszczyzny po dość niemrawym początku przybrał w 8. minucie niespodziewany obrót. Defensorzy miejscowych broniąc się rozpaczliwie przed naporem racławiczan trochę sobie poprzeszkadzali, co skwapliwie wykorzystał niewielkiej postury Smulski wzorcowo obsłużony przez brata bliźniaka Pawła - Tomasza Pełkę (urodzeni 28 grudnia 1989 r. – synowie kierownika drużyny Kapitolu, Mirosława Pełki). Piękne, lewe okienko, rozgrzewające zziębniętych kibiców.

Gole do szatni dla gości mogły być spokojnie dwa (pewnej sytuacji nie wykorzystał Musiał w 41. minucie). Ale ostatecznie padł jeden i to dla przeciwnika. Grający wiceprezes klubu Kasprzyk, A. Sadowy i Mucha tak się solidarnie wyręczali, że w efekcie wykorzystał to Łanecki podwyższając wynik dwie minuty przed gwizdkiem na przerwę. Nie był to bynajmniej koniec emocji. Za faul na Ł. Cholewie (zawinił atletycznej budowy Krupa, choć M. Pełka był innego zdania…), sędzia Portka podyktował jedenastkę. P. Nowak ruszył w dobrym kierunku jednak mocno bitej futbolówki bramkarz nie był w stanie sparować. 1-2 w 45. minucie.

Oba zespoły „wystrzelały się” w pierwszej odsłonie meczu, mimo iż Spartak za wszelką cenę dążył do remisu. Bliski szczęścia był Pypno (w rewanżu Łanecki przywalił z całą mocą prawej nogi w boczną siatkę). W 81. minucie sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał T. Pełka. Minutę później huknął w porzeczkę Ł. Cholewa i była to chyba najlepsza okazja, by ziściło się dzisiejsze marzenie Spartaka. Marzenie o wyrównaniu. Tak jednak się nie stało, mimo iż arbiter doliczył jeszcze 3 minuty. Były derby, były nerwy, a teraz raz do roku idealny Chłop Roku. Obecnie także na miarę UE.

ZW

Inne wyniki 13. kolejki B klasy krakowskiej, grupa I:

Galicja Raciborowice - Orzeł II Iwanowice 6-2

Pogoń Wronin - Agricola Klimontów 2-1

LKS Polanowice - Płomień Kościelec 3-3 (2-1)

Sędziował Piotr Pacia (KS Kraków).

Spartak Wielkanoc-Gołcza - Novi Narama 3-3 (3-1)

1-0 Marcin Grzywnowicz 15

2-0 Radosław Pardała 25

2-1 Krzysztof Nielepiec 32

3-1 Kamil Pysz 40

3-2 Kamil Płecki 60

3-3 Marcin Kurzdym 80

Sędziował Wojciech Muroń (KS Kraków). Czerwone kartki: Przemysław Mitela (90) - Mateusz Bednarczyk (90).

Jak wynika ze sprawozdania sędziego, po zakończonych zawodach zawodnik gospodarzy Przemysław Mitela, po otrzymaniu czerwonej kartki i wykluczeniu go z gry, podbiegł do zawodnika gości Mateusza Bednarczyka, również wykluczonego z gry, i w sposób brutalny uderzył go głową w twarz. Spowodowało to ponowną szarpaninę zawodników obydwu drużyn i doszło do drobnych zamieszek pośród zawodników będących na boisku.

Strumyk Jakubowice - Trątnowianka Trątnowice 0-6 (0-2)

0-1 Krzysztof Natkaniec 30

0-2 Krzysztof Natkaniec 42

0-3 Michał Siara 48

0-4 Kamil Cieślik 70

0-5 Michał Siara 78

0-6 Krzysztof Natkaniec 90+1 (karny)

Sędziował Sebastian Mazanek (KS Kraków).

W tabeli: 1. Galicja 32, 2. Pogoń 28, 3. Kapitol 25, 4. Orzeł II i Płomień po 24, 6. Trątnowianka i Agricola po 18, 8. Novi 17, 9. Spartak Charsznica 13, 10. Spartak Wielkanoc-Gołcza 11, 11. Polanowice 7, 12. Strumyk 3 pkt.