A1 Kraków: Zapasy i karne w Książu Wielkim2015-03-30 00:25:00

Maszycanka Maszyce - Szreniawa Koszyce 4-0 (0-0)

1-0 Michał Bryła 49

2-0 Dawid Tomczyk 57 (karny)

3-0 Bartłomiej Kaczmarczyk 70

4-0 Marcin Galos 85

Sędziował Tomasz Gajewski (KS Kraków). Czerwona kartka: Dawid Trzaska (Szreniawa, 68, dwie żółte).

Orzeł Bębło - Skała 2-3 (1-2)

1-0 Grzegorz Czernik 7

1-1 Dawid Duda 24

1-2 Szymon Szlęk 28

1-3 Dawid Duda 76

2-3 Marcin Żurek 83

Sędziował Marcin Przysiężniak (KS Kraków). Czerwona kartka: Marcin Sałęga (Orzeł, 80, dwie żółte).

LKS Niedźwiedź - Partyzant Dojazdów 4-0 (1-0)

1-0 Sławomir Gałkowski 45

2-0 Sławomir Gałkowski 53

3-0 Sławomir Gałkowski 65 (karny)

4-0 Łukasz Lech 88

Niedziela

Jastrzębiec Książ Wielki - Bibiczanka Bibice 1-4 (0-1)

0-1 Bartosz Krzemiński 37 (karny)

0-2 Dmytro Satsiuk 68

1-2 Patryk Kaźmierczyk 81 (karny)

1-3 Grzegorz Wróblewski 90+1 (samob.)

1-4 Kamil Jamróz 90+4

Sędziował Bartłomiej Zaręba (KS Kraków). Widzów 40.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej obfitował w wiele atrakcji, acz nie takich życzyliby sobie nieliczni kibice wielkoksiąskiego klubu dodatkowo „osłabiani” dojmującym chłodem. Na pierwszą stratę „zapracował” ofiarnie interweniujący rosły obrońca Jastrzębca Robert Rosół kładąc defensora gości jak nie przymierzając obiecujący zapaśnik, na obie łopatki. Decyzja arbitra nie mogła być w tej sytuacji inna. Karny. Perfekcyjnie wykonał go lokując futbolówkę pod pachą Celarego – Krzemiński. Gospodarze mogli spokojnie nie tylko wyrównać, ale nawet wyjść na prowadzenie. Jednak skuteczność była pożal się Boże…

Wynik po przerwie podwyższył Satsiuk; mocno bita piłka odbiła się od poprzeczki szczęśliwie dla strzelca przekraczając linię bramkową. Jedenastkę mieli również gospodarze (81. minuta), a zamienił ją na gola niezbyt uradowany ze swojego dzisiejszego występu Kaźmierczyk. 1-2 i wiara w rychłe wyrównanie. Cóż, szanse Dawida Szycha, Rędziaka, Zaparta i Zyguły, pozostały tylko szansami…

Szczególnie dramatyczny przebieg miała końcówka meczu. W doliczonych przez sędziego do regulaminowego czasu gry 4 minutach padły dwie bramki. Trafienie na 1-3 (o którym interweniujący niezbyt udanie Wróblewski chciałby jak najszybciej zapomnieć…) i urodna bramka Jamroza (podawał z prawej Stopyra). Gospodarze nieco przedobrzyli, przekalkulowali, a Bibiczanka grająca szybszą piłkę w efekcie zyskała.

ZW

Strażak Goszcza - Orzeł Iwanowice 0-3 (0-0)

0-1 Konrad Łucarz 62

0-2 Paweł Kwiatkowski 68

0-3 Stanisław Świerk 90+2

Sędziował Wojciech Curyło (KS Kraków). Czerwona kartka: Mateusz Broś (Strażak, 81, druga żółta).

Juvenia Prandocin - Sparta Skrzeszowice 3-0 (2-0)

1-0 Mateusz Zębala 40

2-0 Wiktor Komenda 43

3-0 Wiktor Komenda 75

Czarni 03 Grzegorzowice - Wierzbowianka Wierzbno 2-2 (0-0)

0-1 Sławomir Zając 61

0-2 Leszek Janas 70

1-2 Sebastian Urbański 82 (karny)

2-2 Mohammed Hjaiji 88

W tabeli: 1. Orzeł Iwanowice 36, 2. Czarni 29, 3. Niedźwiedź, Wierzbowianka, Juvenia i Strażak po 28, 7. Bibiczanka 24, 8. Orzeł Bębło 21, 9. Maszycanka 17, 10. Szreniawa 13, 11. Jastrzębiec 11, 12. Partyzant 9, 13. Skała 8, 14. Sparta 1 pkt.