Strona główna > Główna środek > ABC klasa
A Olkusz: W Miechowie na finał rundy niepotrzebny gest i dwie jedenastki2014-11-11 19:00:00

Pogoń Miechów – Prądnik Sułoszowa 3-1 (1-0)

1-0 Hubert Maniak 40

1-1 Krzysztof Kaganiec 58 (karny)

2-1 Rafał Makowski 89 (karny)

3-1 Aleksander Król 90+1

Sędziowała Joanna Ściepura (KS Olkusz). Czerwona kartka: Daniel Muzyk (Prądnik, 32, niesportowe zachowanie). Widzów 100.

Pokazywanie obraźliwego gestu „fuck you” nie opłaca się w miejscach publicznych. A za taki to gest wyleciał w 32. minucie ze świetnie utrzymanej mimo deszczów murawy przy ul. Konopnickiej 19 w Miechowie, napastnik Prądnika - Daniel Muzyk (nr 21). Skrzywdzony w swoim mniemaniu zawodnik tłumaczył się w przerwie, że to, co miał do pokazania, pokazał w stronę niesłusznie obrażającego go „sektora prawego” na trybunach Pogoni. A że pani sędzina znalazła się na linii gestu…?

Pogoń wystąpiła dziś w mocno eksperymentalnym składzie. Nie grali m.in. Wędzony, Byrski i Solarz. Za to skutecznie wzmocnił zespół rosłej postury Dawid Bogacz, rozgrywający dziś mimo swoich prawie 30 lat świetny mecz. Osłabiony brakiem D. Muzyka - Prądnik wcale nie był taki słaby. W pierwszej połowie to właśnie goście częściej harcowali na przedpolu gospodarzy. Gol otwarcia padł w 40. minucie. Sunący prawą stroną Maniak wcisnął kozłującą futbolówkę odegraną przez Makowskiego, idealnie przy lewym słupku. Z karnego wyrównał w 58. minucie K. Kaganiec. Gra w drugiej połowie była senna i mocno niemrawa. Duchowo kibice gotowali się na remis, ale w 89. minucie w polu karnym dotknął futbolówki ręką grający z nr 13 (czyżby z pechowym numerem?) Artur Gęgotek. Kapitan Makowski nie zmarnował tego daru niebios w Święto Niepodległości; było 2-1. Zwycięstwo na 3-1 w doliczonym przez panią sędzinę czasie gry przypieczętował wprowadzony z rezerwy młodzieżowiec Aleksander Król.