Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Debiut Szymkowiaka w A klasie (FILM)2014-11-04 22:23:00

Druga drużyna Prądniczanki w swoim kolejnym spotkaniu A klasy musiała uznać wyższość przeciwnika. W niedzielę przegrała 0-5, a wynik stał się dla wielu sprawą drugorzędną ze względu na powrót na boisko, po 8-letniej przerwie, Mirosława Szymkowiaka, reprezentanta Polski, byłego zawodnika Wisły Kraków.

Prądniczanka II Kraków – Iskra Radwanowice 0-5 (0-2)

0-1 Tomasz Krzysiak 23

0-2 Dominik Dąbek 33 (karny)

0-3 Tomasz Krzysiak 74

0-4 Dominik Dąbek 77

0-5 Dominik Dąbek 83

Sędziował Piotr Grobelny (KS Kraków). Żółta kartka: Sławomir Madyda (Prądniczanka II). Czerwona kartka: Piotr Sędor (Prądniczanka II, 42, akcja ratunkowa).

PRĄDNICZANKA II: Batko – Piwowarczyk (46 Walczyk), Marchewka, Sędor, Madyda – Kokoszyński, Szymkowiak, Cichy, Kolański (76 Ryż), Jewuła (57 Oświęcimski) – Jarosz.

ISKRA: Malec – Urbańczyk, A. Armatys, G. Armatys, Tucharz, Ciękosz, Deryniowski, Funek (79 Wójcik), B. Mirek, Krzysiak, Dąbek.

Szymek dwoił się i troił, ale jego koledzy z drużyny nie potrafili wykorzystać otwierających drogę do bramki podań. W pierwszej odsłonie na listę strzelców mogli i powinni się wpisać Jarosz i Kolański, jednak za każdym razem brakowało precyzji. Swoje sytuacje skrzętnie wykorzystali goście i dwukrotnie pokonali Batkę. Na domiar złego w 42. minucie za „czerwień” (faul w akcji ratunkowej) przedwcześnie musiał zejść Sędor i sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej.

W drugiej połowie prądniczanie prowadzili grę, a ton akcjom nadawał Szymkowiak, jednak mimo przewagi w posiadaniu piłki, miejscowi nie pokonali bramkarza z Radwanowic. Sami za to nadziewali się na kontry, z których wpadły kolejne trzy gole.

Na stadionie zjawiło się ponad 200 osób plus liczni fotoreporterzy i telewizja.

pradniczanka.krakow.pl, ST

Najstarszym zawodnikiem w zespole Prądniczanki II był Andrzej Piwowarczyk (rocznik 1946), najmłodszym Damian Oświęcimski (1997). Wiek oldboja oprócz Piwowarczyka osiągnęli: Marek Marchewka (1970), Radosław Kolański (1975), Piotr Sędor (1976), Mirosław Szymkowiak (1976), Sławomir Madyda (1978).

A klasa krakowska, grupa II, 12. kolejka (niedziela):

Prądniczanka II - Iskra Radwanowice 0-5 (0-2)

Wawel Kraków - Dąbski Kraków 0-3 (0-2)

0-1 Piotr Wijata 5

0-2 Mirosław Semper 44

0-3 Tomasz Zawartka 87

Sędziował Mikołaj Korcala (KS Kraków).

Zwierzyniecki Kraków - Drago Szczyglice 2-1 (1-1)

1-0 Maciej Filipowski 37

1-1 Karol Kofin 41

2-1 Marcin Rutkowski 48

Sędziowała Katarzyna Rumian (KS Kraków).

Tramwaj Kraków - Górzanka Nawojowa Góra 5-2 (1-2)

5-2 Jakub Osuch 89

Sędziował Radosław Wilk (KS Kraków). Czerwona kartka: Krystian Derejko (Górzanka, 59, dwie żółte).

Sportowiec Modlniczka - Nadwiślan Kraków 0-3 (0-1)

0-1 Jakub Sala 27

0-2 Marcin Piszczek 55

0-3 Marcin Piszczek 65