Strona główna > Główna środek > ABC klasa
A1 Kraków: Najniższy zawodnik Jastrzębca... królem główki, 14 goli bramkarza...2014-10-26 23:53:00

PZPN korzysta w tym sezonie z pomocy sędziów tworząc portal "Łączy nas piłka" i tworząc dzięki nim bieżącą historię polskiego futbolu amatorskiego. Jak mało wiarygodnym źródłem bywają takie informacje (przynajmniej w niższych klasach), pokazuje przykład z meczu Niedźwiedź - Bibiczanka (14-1). Arbiter wpisał na odczepne do sprawozdania, że wszystkie 14 goli dla Niedźwiedzia zdobył... bramkarz Kamil Tomczyk. Taki bezprecedensowy wyczyn zapewne odbije się szerokim echem w całej Polsce...

A klasa krakowska, grupa 1, 11. kolejka:

Jastrzębiec Książ Wielki – Maszycanka Maszyce 3-2 (1-0)

1-0 Grzegorz Kowal 23 (głową)

2-0 Grzegorz Kowal 55 (głową)

2-1 Damian Bubak 57

3-1 Grzegorz Kowal 75 (głową)

3-2 Dawid Tomczyk 85

Sędziował Artur Karasiewicz (KS Kraków). Widzów 40.

Bohaterem dzisiejszego meczu był bez wątpienia napastnik gospodarzy Grzegorz Kowal udowadniając nie po raz pierwszy w dziejach futbolu, iż to nie wzrostowcy, „przystojniacy” najlepiej główkują. Popisał się niezwykłą intuicją, walecznością, konsekwencją w działaniu; był tam, gdzie być powinien i zasłużenie zaliczył główkowy hat-trick.

Nie był to jednak dla Jastrzębca spokojny mecz. Beniaminek z Maszyc ani myślał odpuścić. Zwietrzył zwłaszcza szansę na remis po strzale na 3-2 wprowadzonego za Kuneckiego – Tomczyka. Maszycanka jakby lepiej się czuła we mgle, która w drugiej połowie niemal totalnie spowiła boisko u podnóża zamku na Mirowie. Do wyrównania było jak przez sień… Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Bardzo dłużył się on miejscowym, jeszcze trochę więcej przydałoby się go przyjezdnym… Wreszcie gwizdek, koniec spotkania i radość gospodarzy. Po 6 porażkach Jastrzębiec wreszcie ugrał swoje i zainkasował pełną pulę punktów. Przydadzą się!