Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Zwycięski debiut Słowika2014-09-01 08:44:00

Zwycięstwem 4-1 Słowika Olkusz zakończył się pierwszy mecz nowego sezonu olkuskiej B klasy z Leśnikiem II Gorenice.

SŁOWIK OLKUSZ - LEŚNIK II GORENICE 4-1 (0-1)

0-1 Mandecki 8

1-1 Porębski 52

2-1 Wojdyła 55

3-1 Porębski 83

4-1 Porębski 88

SŁOWIK: Kajda - Ramos, Pachowicz, Tylec, Wojdyła - Kapusta, Nowak, Szymański, Ptak (46 Porębski), Przybylski - Wójcicki.

Mimo deszczu, który zaczął padać zaraz po rozpoczęciu spotkania, a skończył tuż po jego zakończeniu, około 30 kibiców obejrzało ciekawe zawody. Mecz od początku próbowali zdominować goście i oni też zdobyli pierwszą bramkę. W 8. minucie po faulu jednego z zawodników Słowika wykonywali rzut wolny z narożnika pola karnego, zawodnik gości wrzucił piłkę w pole karne, a tam strzałem głową do siatki trafił J. Mandecki.

Po szybko straconej bramce zawodnicy Słowika zaczęli odważniej atakować, mecz się wyrównał i mimo kilku okazji z obu stron w tej połowie nie padła już żadna bramka.

W przerwie w drużynie Słowika doszło do jednej zmiany, jak się później okazało, kluczowej dla losów spotkania. Na boisku za Ptaka pojawił się Porębski i już po siedmiu minutach olkuszanie po jego strzale wyrównali. Trzy minuty później - widząc, że bramkarz wyszedł kilka metrów przed bramkę - na strzał z 35 m zdecydował się Wojdyła i piłka wylądowała w siatce. Od tego momentu mecz stał się szybszy, goście dążyli do wyrównania, ale to Słowik miał więcej sytuacji do zdobycia bramki. W końcówce widać było już zmęczenie w obu drużynach, jednak więcej sił zachowali gospodarze i to oni dołożyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw po trójkowej akcji Szymański - Wójcicki - Porębski, ten ostatni w 83. minucie podwyższył na 3-1, a pięć minut później ponownie Porębski, kompletując hat-trick, ustalił wynik. W ostatniej akcji meczu w sytuacji 3 na 2 z pięciu metrów przestrzelił Szymański, a po wznowieniu przez bramkarza sędzia odgwizdał koniec.