Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Ostro w olkuskiej A klasie…2014-05-27 23:06:00

Dwa razy w ciągu 2 tygodni na boiska piłkarskie w powiecie miechowskim wjeżdżała karetka pogotowia.

Pierwszy raz 11 maja w Przybysławicach (mecz Strażak – Bolesław Bukowno 1-4). W 57. minucie Domański ruszył szaleńczo „jeden na jeden” na młodzieżowca w bramce gospodarzy Kacpra Kowalczyka. Domański zdobył drugiego gola dla swoich, a Kacper po zderzeniu pobramkowym upadł na murawę jak długi i już się nie podniósł. Zanim przyjechała karetka (z Miechowa ok. 10 km), młody bramkarz leżał w chłodzie pod kurtkami strażackimi ponad 20 minut… Z podejrzeniem urazu kręgosłupa został przetransportowany do miechowskiego Szpitala św. Anny.

Drugie zdarzenie-zderzenie miało miejsce podczas meczu Pogoń Miechów – Strumyk Zarzecze 24 maja (4-3). W 35. minucie mocno poturbowany został przez jednego z obrońców miejscowych, pomocnik Strumyka – też młodzieżowiec, Maciej Szatan grający z numerem 20. Koledzy znieśli poszkodowanego z boiska na rękach za linię autową. Tu karetka dotarła już znacznie szybciej, anonsując przyjazd na miejsce ostrym sygnałem. Prawdopodobnie złamanie piszczeli lewej nogi – dowiedzieliśmy się od jednego z działaczy Strumyka Zarzecze.