Facebook
kontakt
logo
Henryk Kasperczak blisko greckiej Kavali2010-11-16 08:56:00

Trener Henryk Kasperczak przebywał podczas weekendu w Grecji - informuje dziennik "Sentragoal". Zdaniem dziennikarza tej gazety w poniedziałek negocjował warunki kontraktu z piątym zespołem ekstraligi - Kavalą i ma zastąpić pracującego w tym klubie od połowy czerwca br. Dragomira Okukę.


Jak pisze "Sentragoal", to jest świetny szkoleniowiec, członek polskiej reprezentacji, która zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata 1974 r. w Niemczech. Pracując w klubach francuskich (Metz, St Etienne, Strasbourg, Montpellier, Lille, Bastia) uzyskał obywatelstwo tego kraju. Trenował także reprezentacje Wybrzeża Kości Słoniowej, Tunezji, Mali, Maroka i Senegalu. Gazeta dodaje także, że sukcesy osiągał z Wisłą Kraków. Przypomniano, że Kavala namawiała Kasperczaka do przyjścia już w lutym br., ale wówczas odmówił, bowiem liczył na pracę w Nigerii.

W Kavali trenerem był Grzegorz Lato, który miał w drużynie Leszka Pisza i Igora Sypniewskiego. Przez lata w drużynie grało wielu Polaków, m.in. Adam Fedoruk, Bartosz Tarachulski, Euzebiusz Smolarek czy Łukasz Sosin.

Obecnie w Kavali występuje 27-letni Patryk Aleksandrowicz, były piłkarz Polonii Warszawa i Znicza Pruszków, który przebywa w Grecji od 5 lat.
(gst)


kasper2.jpg
kasperczak.jpg


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty